Třetí adventní koncert v kapli bude pro Nepál

V neděli 15. prosince proběhne v Beuronské kapli již třetí adventní koncert, a sice Koncert pro Nepál. Na koncertě vystoupí pestrá paleta účinkujících od prvňáčků ze ZŠ Maršovská až po teplické gymnazisty. Zazní vánoční koledy, autorské folkové písničky, ukolébavky i jazz. Vstupné je dobrovolné a jeho výtěžek poputuje občanskému sdružení Nepálčata, které pomáhá dětem v Nepálu dostat se ke vzdělání.
Iniciátorkou koncertu je absolventka gymnázia Tereza Dušková. „ Smyslem koncertu je pozvat návštěvníky do Beuronské kaple a také je seznámit s prací Nepálčat. V Nepálu je velmi nízká úroveň vzdělání a většina rodin si nemůže dovolit zaplatit dětem dobrou školu a posunout je tak k lepší budoucnosti. Občanské sdružení tedy vybírá talentované děti a dává jim prostředky na vzdělání. Koncert je již čtvrtou charitativní akcí, kterou pro Nepálčata pořádám a výtěžek do Nepálu příští rok osobně povezu“, zve Tereza Dušková. „V kapli bude vedle koncertu i prodejní výstava fotografií, jejichž koupí mohou návštěvníci akci dál podpořit“, dodává.

Kaple, která je součástí bývalého kláštera boromejek je dnes jednou z budov Gymnázia Teplice. Vstup do kaple je v horní části Alejní ulice, naproti květinářství.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Martin Hnyk. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.